CP Plus CP UNC TG81ZL12 VMD 8MP AI Network Bullet Camera
4.6 out of 5 based on the review
CP Plus CP UNC TG81ZL12 VMD 8MP AI Network Bullet Camera - Offer Price
Call for Best Price
Brand: CP Plus
Model No: CP Plus CP UNC TG81ZL12 VMD 8MP AI Network Bullet Camera
Image Sensor: 1/1.8” 8Megapixel Progressive CMOS (1.411 cm)
Resolution: 3840 (H) × 2160 (V)
Shutter Time: Auto/Manual, 1/3~1/100000s
Lens Type: Motorized
Aperture: F1.6
Angle of view: Horizontal: 40° (W)–15° (T) ; Vertical: 23° (W)–9° (T) ; Diagonal: 45° (W)–17° (T)
Power: 3.7W (12V DC); 5.7W(24V AC); 5.5W (PoE) Heat power consumption: 3.3W (12V DC);5.5W(24V AC); 5.5W (PoE)
Operating Temperature: -40°C to +60°C (-40°F to +140°F), /Less than 95% RH
Storage Temperature: -40°C to +65°C (-40°F to +149°F)
Dimension: -40°C to +65°C (-40°F to +149°F)